Обща категория > Технически и Продукти

масла за вилки

(1/2) > >>

vasko:
Добро ли е според вас това масло http://www.motoaccent.bg/creators/motorex/lubricants/racing_fork_oil%20/
и дали става за RockShox Tora 289

krassswr:
Специално това масло, което си посочил мисля че става дума за масло за вилки на мотоциклети. При тях конструкцията на вилката мисля е по-различна и това масло може да се окаже неподходящо за велосипедна вилка. Това си е мое мнение и не искам да го налагам... просто така мисля.

Zdravko:
Маслото е хубаво. MOTOREX  е много добра и известна марка и даже има линия за велосипеди. Остава единствено да избереш масло с подходящия вискозитет за товоята вилка. Виж какво пише в спецификациите.

bbike:
По принцип съм чувал, че за вилките Marzocchi e по-хубаво точно моторното масло на Motorex (вискозитет 2,5/5), но за Rock Shox-Tora289 трябва отгоре където е капачката 5w масло, a за отдолу, където е ребаунда трябва 15w масло. Най-добре виж: http://www.sram.com/sites/default/files/sramwarranty2009.pdf . Надявам се да съм ти помогнал. :) ;)

individual:
Никакъв проблем да стане, маслото е добро и е тествано многократно на RockShox. Ако искаш вилката ти да е по-прогресивна (по-чувствителна и бърза) си вземи с по-нисък визкозитет - 2,5-5, ако ли не, по-голямото число...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия