Обща категория > Технически и Продукти
Интересни идеи за рециклиране на старите вътрешни гуми
(1/1)
Zdravko:
Разглеждайки сайта на KENDA се натъкнах на идеята и предложението им за рециклиране на спукани вътрешни гуми и бих казал че е доста идейно. Малко след това се сетих, че и PEDRO'S използват същата идея. Технологията не е както много хора биха си помислили - нещо с претопяване и т.н., а гумите да се използват директно както са си за направата на различни стоки, като велочантички, дамски чанти, портфейли и други. Може в първия момент да ви се стори странно или дори отблъскващо, но в магазина имам такава велочантичка на PEDRO'S и предполагам че гумата е обработена с нещо, защото няма и помен от миризма на гума, а в същото време изглежда и доста устойчива. Естествено материала е доста здрав и освен това водонепроницаем, а всяка чантичка е уникална.
Ето малко снимки и връзки:
http://www.alchemygoods.com
http://www.cycledog.com/
http://www.splaff.com/
http://www.pedros.com/blowoutbag.htm
Ozzie:
чат- пат на мен ми искат на работа стари вътрешни гуми
режат ги на ластичета за парашутите, ама така и не съм виждал, как реално ги прилагат :D
иначе мисля, че не съм карал с вътрешна гума от 4 години... ;D
Zdravko:
То и това си е рециклиране де :)
А за вътрешната гума лъжеш :P
Сигурно си забравил де. Преди 2 години като ходихме да качваме връх Ботев...
Ozzie:
--- Цитат на: Zdravko ---А за вътрешната гума лъжеш :P
Сигурно си забравил де. Преди 2 години като ходихме да качваме връх Ботев...
--- Край на цитат ---
ако трябва да съм честен бях забравил
но то беше точно за 200-300 метра
докато нарежа вътрешната непоправимо
:P
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия