Обща категория > Технически и Продукти

Интересни идеи за рециклиране на старите вътрешни гуми

(1/1)

Zdravko:
Разглеждайки сайта на KENDA се натъкнах на идеята и предложението им за рециклиране на спукани вътрешни гуми и бих казал че е доста идейно. Малко след това се сетих, че и PEDRO'S използват същата идея. Технологията не е както много хора биха си помислили - нещо с претопяване и т.н., а гумите да се използват директно както са си за направата на различни стоки, като велочантички, дамски чанти, портфейли и други. Може в първия момент да ви се стори странно или дори отблъскващо, но в магазина имам такава велочантичка на PEDRO'S и предполагам че гумата е обработена с нещо, защото няма и помен от миризма на гума, а в същото време изглежда и доста устойчива. Естествено материала е доста здрав и освен това водонепроницаем, а всяка чантичка е уникална.

Ето малко снимки и връзки:





http://www.alchemygoods.com
http://www.cycledog.com/
http://www.splaff.com/
http://www.pedros.com/blowoutbag.htm

Ozzie:
чат- пат на мен ми искат на работа стари вътрешни гуми
режат ги на ластичета за парашутите, ама така и не съм виждал, как реално ги прилагат  :D
иначе мисля, че не съм карал с вътрешна гума от 4 години...  ;D

Zdravko:
То и това си е рециклиране де :)

А за вътрешната гума лъжеш  :P
Сигурно си забравил де. Преди 2 години като ходихме да качваме връх Ботев...

Ozzie:

--- Цитат на: Zdravko ---А за вътрешната гума лъжеш  :P
Сигурно си забравил де. Преди 2 години като ходихме да качваме връх Ботев...
--- Край на цитат ---

ако трябва да съм честен бях забравил
но то беше точно за 200-300 метра
докато нарежа вътрешната непоправимо
 :P

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия