1
Маршрути и минали прояви / Велошествие "В търсене на забравената велоалея" 9
« -: Декември 11, 2011, 11:41:17 am »
Велошествие: "В търсене на забравената велоалея" 9.
Очакваме този път цифрата на участниците да бъде отново около 100-120 велосипедиста. Така че яхвайте велосипедите и елате в петък от 18:30 часа на малкия вход на Морската градина срещу ИУ-Варна. Ще потеглим в 19:00 часа и ще минем по построената част и по не построената част от велоалеята до спортния комплекс в Младост. Поканете и приятелите си!
С ОГЛЕД НА ТОВА, ЧЕ СЕ СТЪМВА ПО-РАНО И ШЕСТВИЕТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ ПО ТЪМНО, СМЯТАМЕ ЗА ОСОБЕНО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО УЧАСТНИЦИТЕ ДА БЪДАТ СЪС СИГНАЛНИ СВЕТЛИНИ, ФАРОВЕ И СВЕТООТРАЗИТЕЛНИ ЖИЛЕТКИ!
УЧАСТНИЦИТЕ НА ВЪЗРАСТ ПОД 16 ГОДИНИ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ПО-ВЪЗРАСТЕН ПРИДРУЖИТЕЛ!!!!!!!!
Елате и този път да подкрепите каузата ни! Елате да покараме, да залепите стикер на паркирал на велоалеята автомобил (разтоварващо е), да се запознаете с нови хора със сходни интереси, да покажете че сте недоволни.
На предните шест шествия, варненци показаха волята и подкрепата си, за нашите искания:
- 22-ри Април - 50 участника
- 27-ми Май - 120 участника
- 24-ти Юни - 150 участника
- 29-ти Юли - 175 участника
- 26-ти Август - 195 участника
- 30-ти Септември - 150 участника
- 28-ми Октомври - само 47 участника поради променения от Община Варна час
Събитието се наложи като традиционно. Нормално е участващите да са по-малко през студените месеци, но не възнамеряваме да се отказваме.
Стараем се всеки следващ път да ви зарадваме и мотивираме с нови резултати и успехи. Този път също има с какво да се похвалим:
- Установихме контакт с екипа подготвящ проекта за подобряване на транспорта във Варна и взехме отношение относно изграждането на велоалеи. Очаква се през 2013 година да бъдат направени още 17-18 км велоалеи по някои от основните направления в града ни.
- благодарение на подписаната от вас петиция в сряда ни очаква среща с Иван Луков - председател на "Постоянната комисия по транспорт" към Общински съвет Варна
Ще продължаваме срещите с политиците, а с тези шествия всеки месец ще напомняме на кмета на Варна и общинските съветници за каузата ни.
Каузата ни най-кратко, ясно и точно може да бъде дефинирана по следния начин :
ИСКАМЕ ДОБРИ ЕВРОПЕЙСКИ УСЛОВИЯ ЗА ВЕЛОТРАНСПОРТ ВЪВ ВАРНА.
Исканията ни са следните:
- Община Варна да започне да проектира и поетапно да строи система за велотранспорт във Варна, обхващаща целия град
- Да се довърши велоалеята, както е по проект
- Да се подобри качеството на велоалеята - да се монтират нужните знаци, маркировки и табели, да се сложат табели за велоалея и такива указващи, че е забранено за пешеходци,както и да се възпрепятства физически достъпа на автомобили върху велоалеята
- Да се подобри контрола на велоалеята - да се глобяват пешеходците и шофьорите паркирали на велоалеята
- Да се интегрира велотранспорта с другите видове транспорт
- Да бъдат поставени велопаркинги на популярните места във Варна, позволяващи сигурно заключване
За повече информация относно велоалеята, обещанията и какво се е случило до момента вижте тази страница:
http://ustrem-bg.com/forum/index.php/topic,1826.0.html
ЩЕ ПРАВИМ ВЕЛОШЕСТВИЕТО ВСЕКИ ПОСЛЕДЕН ПЕТЪК НА МЕСЕЦА ДОКАТО НЕ БЪДАТ ИЗПЪЛНЕНИ ИСКАНИЯТА НИ!
Снимки от шествието можете да видите тук:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2239538108532.2131122.1250407639
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.264264966920795.80325.178035608877065
http://www.facebook.com/media/set/?set=o.177424895657206&type=1
ОРГАНИЗАТОР: Велоклуб "УСТРЕМ"
ЛИЦЕ ЗА КОНТАКТ: Здравко Василев 0889/ 77 56 61, zdrav@abv.bg
Очакваме този път цифрата на участниците да бъде отново около 100-120 велосипедиста. Така че яхвайте велосипедите и елате в петък от 18:30 часа на малкия вход на Морската градина срещу ИУ-Варна. Ще потеглим в 19:00 часа и ще минем по построената част и по не построената част от велоалеята до спортния комплекс в Младост. Поканете и приятелите си!
С ОГЛЕД НА ТОВА, ЧЕ СЕ СТЪМВА ПО-РАНО И ШЕСТВИЕТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ ПО ТЪМНО, СМЯТАМЕ ЗА ОСОБЕНО ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО УЧАСТНИЦИТЕ ДА БЪДАТ СЪС СИГНАЛНИ СВЕТЛИНИ, ФАРОВЕ И СВЕТООТРАЗИТЕЛНИ ЖИЛЕТКИ!
УЧАСТНИЦИТЕ НА ВЪЗРАСТ ПОД 16 ГОДИНИ ТРЯБВА ДА БЪДАТ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ПО-ВЪЗРАСТЕН ПРИДРУЖИТЕЛ!!!!!!!!
Елате и този път да подкрепите каузата ни! Елате да покараме, да залепите стикер на паркирал на велоалеята автомобил (разтоварващо е), да се запознаете с нови хора със сходни интереси, да покажете че сте недоволни.
На предните шест шествия, варненци показаха волята и подкрепата си, за нашите искания:
- 22-ри Април - 50 участника
- 27-ми Май - 120 участника
- 24-ти Юни - 150 участника
- 29-ти Юли - 175 участника
- 26-ти Август - 195 участника
- 30-ти Септември - 150 участника
- 28-ми Октомври - само 47 участника поради променения от Община Варна час
Събитието се наложи като традиционно. Нормално е участващите да са по-малко през студените месеци, но не възнамеряваме да се отказваме.
Стараем се всеки следващ път да ви зарадваме и мотивираме с нови резултати и успехи. Този път също има с какво да се похвалим:
- Установихме контакт с екипа подготвящ проекта за подобряване на транспорта във Варна и взехме отношение относно изграждането на велоалеи. Очаква се през 2013 година да бъдат направени още 17-18 км велоалеи по някои от основните направления в града ни.
- благодарение на подписаната от вас петиция в сряда ни очаква среща с Иван Луков - председател на "Постоянната комисия по транспорт" към Общински съвет Варна
Ще продължаваме срещите с политиците, а с тези шествия всеки месец ще напомняме на кмета на Варна и общинските съветници за каузата ни.
Каузата ни най-кратко, ясно и точно може да бъде дефинирана по следния начин :
ИСКАМЕ ДОБРИ ЕВРОПЕЙСКИ УСЛОВИЯ ЗА ВЕЛОТРАНСПОРТ ВЪВ ВАРНА.
Исканията ни са следните:
- Община Варна да започне да проектира и поетапно да строи система за велотранспорт във Варна, обхващаща целия град
- Да се довърши велоалеята, както е по проект
- Да се подобри качеството на велоалеята - да се монтират нужните знаци, маркировки и табели, да се сложат табели за велоалея и такива указващи, че е забранено за пешеходци,както и да се възпрепятства физически достъпа на автомобили върху велоалеята
- Да се подобри контрола на велоалеята - да се глобяват пешеходците и шофьорите паркирали на велоалеята
- Да се интегрира велотранспорта с другите видове транспорт
- Да бъдат поставени велопаркинги на популярните места във Варна, позволяващи сигурно заключване
За повече информация относно велоалеята, обещанията и какво се е случило до момента вижте тази страница:
http://ustrem-bg.com/forum/index.php/topic,1826.0.html
ЩЕ ПРАВИМ ВЕЛОШЕСТВИЕТО ВСЕКИ ПОСЛЕДЕН ПЕТЪК НА МЕСЕЦА ДОКАТО НЕ БЪДАТ ИЗПЪЛНЕНИ ИСКАНИЯТА НИ!
Снимки от шествието можете да видите тук:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2239538108532.2131122.1250407639
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.264264966920795.80325.178035608877065
http://www.facebook.com/media/set/?set=o.177424895657206&type=1
ОРГАНИЗАТОР: Велоклуб "УСТРЕМ"
ЛИЦЕ ЗА КОНТАКТ: Здравко Василев 0889/ 77 56 61, zdrav@abv.bg
. На 30.04.2011 след като приключихме със детския велокрос в морската градина в 14 часа Аз, Бойко, Мартин и Никола потеглихме с идеята да разузнаем маршрут за отиване по черен път до с. Николаевка. След като стигнахме до обръщалото на автобусите в кв. Владиславово започна нашето каране. Тръгнахме по синята маркировка. Баира в гората над Владиславово е доста тежък по едно време се наложи да бутам
няма как да минем през него... тръгнехме по края му и пак излязохме на пътя, който бяхме напуснали преди това... в далечината се вижда село... само дето се оказа, че не е Николавека ами беше Зорница. Трябваше да решим дали да продължаваме или да се върнем по асфалт още от там. Решихме да караме до Николаевка. Там направихме малка почивка и питахме месните за пътя и те ни го обясниха. До с. Николаевка оставаха 6 км. Пътя е с изкачване и след това леко спускане. По средата на пътя се оказа, че имаме 2 спукани гуми и спряхме да ги оправяме. Загубихме доста време. Слънцето вече клонеше към залез и времето започна да захлажда. Тъкмо приключихме с оправянето на гумите и потеглихме и започна да се спуска мъгла. Облякохме си дрехите кой каквото си носеше и вдигнахме темпото, за да стигнем до Николаевка възможно най-бързо. Стигнахме до асфалтовия път в края на селото и тръгнахме по него. Мъглата беше много гъста. Аз си поставих светлините на велосипеда и карах отпред за да ме виждат колите. Мъглата се сгъстяваше, а и ставаше по-студено.. Пътя изглеждаше сух, а като се мине под дърветата падаха капки вода. Целите ни велосипеди бяха в капчици вода. От с. Николаевка към с. Изгрев беше едно голямо изкачване. Минахме през с. Калиманци и се насочихме към Аксаково.... едно хуубаво спускане